THROUGH DECEMBER, 2018

1 GCHP CH Clerwood Silhouette Speed Of Light (M) 82287
Spaniels (Cocker) Black
E Charles/R Beinhauer/S Kaul/L Pitts/M Furukawa
2 GCHG CH Bugaboo’s Let It Go Blu Mtn (F) 81345
Old English Sheepdogs
M Lint/H Johnson/D Johnson/M Johnson/C Johnson/C Johnson
3 GCHP CH Cinnibon’s Bedrock Bombshell (F) 62149
Boxers
K Robbins/C Robbins/B Wagaman/D Caywood
4 GCHP CH Hill Country’s Puttin’ On The Ritz (M) 60785
Pugs
C Koch
5 GCHP2 CH Majestic Elite Clever Endeavor PT (M) 58502
Border Collies
R Johnson/J Baylis/R Delay
6 GCHP CH Le Petit Prince De La Bete (M) 52354
French Bulldogs
A Geremia/B Hamman/P Photos
7 GCHS CH Kingarthur Van Foliny Home (M) 50799
Fox Terriers (Wire)
V Malzoni
8 GCHG CH Yarrow Venerie Winning Ticket (M) 48497
Norfolk Terriers
N Shaw/P Beale
9 GCHP CH Pinnacle Tennessee Whiskey (M) 46343
Whippets
K Latimer/J Smithey/C Smithey
10 GCHG CH Chesterhope Never Ask Why For Daykeyne (M) 45442
Pointers
T Buckley/J Moses/J Moses
11 GCHS CH Kamand’s Full Of Beans @ Erinhill (M) 43328
Spaniels (Sussex)
K Toner/A Toner
12 GCHP CH Sharin Nick Of Dynasty Rc Kennel (M) 41333
Siberian Huskies
H Tang
13 GCHP CH Roadhouse’s Life Of The Party CA DN CGCA (M) 37551
American Staffordshire Terriers
D Berrey/E Bannin
14 GCHG CH MB Van Gogh (Meza) (M) 36897
Boxers
P Billhardt
15 GCHS CH Bagatelle Moonlight Drive (F) 33905
Old English Sheepdogs
R Corbett/B Charest/J Charest
16 GCHS CH Abbeyrose Captain Jack (M) 32463
Welsh Terriers
M Duafala/P Allen/J Anspach/J Simmons
17 GCHS CH Alpine’s Lbk Living On The Road DS CGC TKN (M) 32413
American Staffordshire Terriers
E Thomason/L Keller/A Tighe/K Townsend/C Kramer
18 GCHB CH Pequest Feel The Burn (M) 31833
Pekingese
S Middlebrooks/I Love/P Steinman/D Fitzpatrick
19 GCHG CH Hiwins Lucas At Dabuew (M) 30837
Pekingese
R Ly/H Stewart
20 GCHB CH Palomino Du Greffier Du Roi CM (M) 29023
Grand Basset Griffon Vendeens
J Mauk/V Mauk/B Humphrey/J Huisman
21 GCHP2 CH Mojo’s Continuation Of A Myth TT CGC TKN (M) 28979
Akitas
S Borrmann
22 GCHP CH Foxboro Cristolino (M) 27775
Spaniels (English Springer)
L O’Connor/S Still/G Mccain
23 GCHG CH Ingebar’s Tynan Dances With Wildflowers (M) 27671
Giant Schnauzers
S Nordstrom/C Mann/M Bisceglia
24 GCHG CH Bellacane Abira Duchess Royale V Obermark (F) 27639
Doberman Pinschers
M Moyer/T Moyer/C Green
25 GCHG CH Rivergroves The Name Of The Game (M) 26587
Great Pyrenees
J Boyd/L Cillo/G Yeekeow/S Yeekeow
26 GCHP CH Syringa – Akadia The Corsair (M) 25138
Shetland Sheepdogs
D Sirdofsky/T Crady/G Okada/D Tario
27 GCHG CH Oeste’s In The Name Of Love (M) 24577
Havanese
M King/J Vogel/R Schindler/T Mcfadden
28 GCHP CH Nanook’s This Girl Is On Fire (F) 24293
Siberian Huskies
A Dionne/C Pacht/M Ralsky
29 GCHP CH Gwencalon’s Tam O’Shanter (M) 23197
Beagles (over 13 in.)
K Friend/W Friend
30 GCHP CH Oceano Darbydale’s Xecutive Decision (M) 22172
Newfoundlands
K Wortham/C Bergmann/M Price
31 GCHG CH Marquis’ Hermes V Kenlyn (M) 22015
German Shepherd Dogs
L Oster/K Boyles
32 GCHP CH Rivendel’s Barefoot Bandit (M) 21292
Schipperkes
A Halterman/S Middlebrooks/Z Truesdale/W Truesdale
33 GCHP DC Walmar-Solo’s Omg Sl JE (M) 21155
Dachshunds (Longhaired)
T Nesbitt/K Vidrine/A White/J Haverick/P Grant
34 GCHB CH M & M’s Calamity Jane (F) 20921
Petits Bassets Griffons Vendeens
D Moore/J Hayes
35 GCHG CH Dawin Hearts And Arrows (F) 20863
Poodles (Standard)
L Campbell
36 GCHG CH Legendale Lady Luk Vgoldgrove (F) 20685
Doberman Pinschers
L Ferguson/K Kato
37 GCHS CH Brightluck Money Talks (M) 19865
Welsh Terriers
K Bailey/J Mcbrien
38 GCHG CH Brightwater Gilchrist Dreaming Out Loud (M) 19675
Spaniels (English Springer)
E Fink/T Lowe/N Siver/C Racey
39 GCHP CH Foxwoods Ivywood Fusion (F) 19509
Spaniels (English Cocker)
K Lyons/D Mauterer
40 GCHP CH Irondale’s Just A Good Ole Boy (M) 19487
Boxers
M Kahlo/A Kahlo
41 GCHS CH Breal-Jogra’s Isabella CGC (F) 18108
German Shepherd Dogs
J Perez-Gurri/M Campo/V Indeglia
42 GCHS CH Jbb’s Turn The Tables (M) 18067
Bouviers des Flandres
P Klecan/R Waterman
43 GCHG CH Wingfield N Chebaco Just So You Know (M) 17644
Setters (English)
E Hackett/D Coller/P Coller
44 GCHG CH Stone Run Afternoon Tea (F) 17266
Poodles (Standard)
C Unger/W Lee
45 GCHP CH Silverwood’s Kiss Of Fire At Limelite (M) 16248
Australian Shepherds
B Harrill/A Tavares
46 GCHG CH Nirvana’s Skittles (M) 16005
Pugs
E Veltman/V Cox-Flatley
47 GCHS CH Smash Jp Copenhagen (F) 15873
Poodles (Toy)
C Gauche
48 GCHS CH Diaquiris On The Edge Of Fame (M) 15748
Pekingese
L Macedo Delgado/J Deluna/T Reese/R Winters
49 GCHG CH Hillock’s Jack Daniel’S RA JH CA RATN CGC (M) 15184
Retrievers (Golden)
T Tomlinson/J Cohen/R Samios
50 GCHS CH Brighton Aris Ascension (F) 15007
Poodles (Standard)
M Galloway/A Carter
51 GCHG CH Marlex Sunsprite Rose (F) 14884
Miniature Pinschers
A Angelbello
52 GCHS CH Foxhaus Catching Fire At Foxhollow (F) 14490
Fox Terriers (Wire)
D Barish/C O’Brien/A Di Giorgio
53 GCHG CH Roserock’s My Eyes Adored You (M) 14354
Norwich Terriers
E Lucas
54 GCHS CH Evergreen Set Fire To The Rain (F) 14280
Setters (Irish)
M Merlo
55 GCHP CH Wind Spirit Rod’s Amazing Grace (F) 14148
Australian Shepherds
M Bertero/M Hof/J Strait
56 GCHS CH Sammantic Querida (F) 13986
Samoyeds
B Bruns/W Stamp
57 GCHS CH New Years Somerset Single Barrel Batch (M) 13819
Brussels Griffons
R Pereira/R Vandermeer/R Peralta
58 GCHG CH Rush Hill’s See Q’Will To Golden Hills (M) 13791
Retrievers (Golden)
C Meddaugh/M Aldeguer/T Struble
59 GCHS CH Winterfell’s Almost An Angel At St Johns (F) 13533
Brussels Griffons
St Johns Knl/M Bazell/E Hole/L Harris/J Crouse
60 GCHP CH C-Quest Jokuba No Matter What JC CGC TKN (M) 13302
Basenjis
K Noel/R Bowen/C O’Brien
61 GCHP CH Highlander’s Take It To The Limit (M) 13061
Siberian Huskies
A Palmer/B Palmer/H Shimizu
62 GCHG CH Golden Empire’s Double Action Remington JH CGC (M) 12533
Vizslas
S Johnson/M Coburn/R Johnson/M Daggs
63 GCHB CH Ederra’s Glacier The Power Of Mo’Ne (F) 12267
Kuvaszok
C Clegg/M Clegg/M Arechaederra
64 GCHS CH Fanatic Scott Yf (M) 12267
Bichons Frises
L Winston/F Yang
65 GCHP CH Majesty’s Legaxy Another Easy Masterpiece (M) 12198
Chinese Shar-Pei
A Gonzalez/E Brown/L Myers/J Reed
66 GCHP CH Karma’s Promise Key-Per (M) 12137
Yorkshire Terriers
N Smith/J Huff/K Bevil/K Halbur
67 GCHG CH Histyle’s Gabby Girl Of Twlight (F) 12117
Giant Schnauzers
M Lande/P Poole
68 GCHS CH Kimro’s One In A Minion (F) 12014
Miniature Pinschers
J Caballo/R Greenslade/M Fitzgerald/H Schwell/K Calvacca
69 GCHG CH Brywood Heluva Ride (M) 11606
Parson Russell Terriers
D Bryson-Benn/J Garahan/C Benn/K Garahan
70 GCHS CH Skyline Summerwind Order in the Court (M) 11603
Keeshonden
J Gauchat-Hargis/J Hargis/S Cullen/K Cullen
71 GCHP CH Starwood’s Reinhard V Dietz CGC TKN (M) 11479
Weimaraners
K Young/G Heinze/P Dietz
72 GCHS CH Fyrewyre Irresistible Force At Aljamar (M) 11471
Fox Terriers (Wire)
H Cole/M Laschinski/A Pertuit/C Cole
73 GCHG CH Bar-Net Rocky’s Little Dillio (M) 11365
Pomeranians
L Franques/J Barringer
74 GCHG CH Woburn Barbary Iron Man (M) 11234
Scottish Terriers
R Mcconnell/M Mcconnell/D Russell/S Russell
75 GCHG CH Hallmark Jolei Rock-Et My World (M) 11110
Shih Tzu
L Ehricht/D Ehricht
76 GCHP CH Cammcastle’s Hammertime, U Can’T Touch This (M) 11108
Rottweilers
M Norris
77 GCHG CH Sendero’s Here We Go At Charson (M) 11079
Briards
T Millner/M Millner/S Hillier
78 GCHP CH Kaylen’s General Kai Panda (M) 10994
Chinese Crested
K Peiser/V Dorris
79 GCHG CH Crown Jewel Royal Treasure At Adaugeo (F) 10855
Papillons
M Mosing/D Fayard
80 GCHG CH Tripitaka Bite The Bullet (M) 10768
Tibetan Terriers
D Planche/C Lydon/S Lydon/L De Mers/N De Mers
81 GCHP CH Bedazzled Grand Marnier Of Mt (M) 10573
Dachshunds (Longhaired)
J Nielsen/M Taylor/C Trumbower
82 GCHB CH Chesterhope Master Of T Arts (M) 10407
Pointers
J Mosing/B Livingston/D O’Neill/P O’Neill
83 GCHG CH Danfour Keep The Madness Rolling (M) 10271
Poodles (Miniature)
N Munneke/B Bird
84 GCHG CH Mi Jean’s You Mad Bro? (M) 10213
Setters (Irish)
J Johnson/J Holmberg/J Holmberg/S Shuman
85 GCHG CH Wenrick’s N’Palaquins They Call Me Mr. Bates (M) 10118
Shih Tzu
L Thomaier/R Thomaier/W Paquette
86 GCHG CH Oles Ognennij Zver CGCU (M) 10058
Black Russian Terriers
D Hawkes/R Hawkes
87 GCHP CH Rosewood’s Galileo CGC (M) 10059
German Shepherd Dogs
D Blackie/A Blackie/W Petterson
88 GCHG CH Cher Ami’s Center Of Attention (M) 10032
Bichons Frises
D Mathog/E Charles/R Wolfe/L Bettis
89 GCHP CH Elba’s Aristo Presto BN RN CGCA (M) 9954
St. Bernards
L Baker/E Baker
90 GCHG CH Random Legacy Dylan Du Revention (M) 9879
Spaniels (English Springer)
R Mockoviak/S Mockoviak/K Fitzgerald
91 GCHG CH Wingssong Winning Colors (M) 9741
Papillons
P Jones/C Jones
92 GCHG CH Kanix Don Domingo (M) 9592
Russell Terriers
M Ulrich/T Grenaae/L Mykleby-Ulrich
93 GCHS CH Ebony’s As Good As It Gets For Highwood CGC (M) 9588
Rottweilers
S Colgan
94 GCHS CH Macaco’s Riande’s Irupe (F) 9315
Doberman Pinschers
N Bosley/F Rogers
95 GCHG CH Tamarin Tailback (M) 9263
Affenpinschers
D Girouard/C Girouard
96 GCHG CH Broken Rd’s Can We Talk At Prunehill CGC (F) 9262
Chinese Shar-Pei
M Davis
97 GCHP CH Brigadier’s Lightning Strikes Twice (F) 9157
Brittanys
M Lee/J Lee
98 GCHP2 CH Dream Hi’s Don’T Hate The Player Hate The Game (M) 9098
Brittanys
T Rickard/L Rickard/K Rickard/T Crady
99 GCHP CH Diadem J Sun Farms Solve The Case (F) 9019
Pointers (German Shorthaired)
T Depietro/S Maks/C Trost/T Feneis
100 GCHB CH Clussexx Paddington Of Flivverway (M) 8713
English Toy Spaniels (King Charles & Ruby)
D Johnson/J Hubbard/J Peterson/C Jacobs

1 GCHP CH Clerwood Silhouette Speed Of Light (M) 82287
Spaniels (Cocker) Black
E Charles/R Beinhauer/S Kaul/L Pitts/M Furukawa
2 GCHG CH Bugaboo’s Let It Go Blu Mtn (F) 81345
Old English Sheepdogs
M Lint/H Johnson/D Johnson/M Johnson/C Johnson/C Johnson
3 GCHP CH Cinnibon’s Bedrock Bombshell (F) 62149
Boxers
K Robbins/C Robbins/B Wagaman/D Caywood
4 GCHP CH Hill Country’s Puttin’ On The Ritz (M) 60785
Pugs
C Koch
5 GCHP2 CH Majestic Elite Clever Endeavor PT (M) 58502
Border Collies
R Johnson/J Baylis/R Delay
6 GCHP CH Le Petit Prince De La Bete (M) 52354
French Bulldogs
A Geremia/B Hamman/P Photos
7 GCHS CH Kingarthur Van Foliny Home (M) 50799
Fox Terriers (Wire)
V Malzoni
8 GCHG CH Yarrow Venerie Winning Ticket (M) 48497
Norfolk Terriers
N Shaw/P Beale
9 GCHP CH Pinnacle Tennessee Whiskey (M) 46343
Whippets
K Latimer/J Smithey/C Smithey
10 GCHG CH Chesterhope Never Ask Why For Daykeyne (M) 45442
Pointers
T Buckley/J Moses/J Moses
11 GCHS CH Kamand’s Full Of Beans @ Erinhill (M) 43328
Spaniels (Sussex)
K Toner/A Toner
12 GCHP CH Sharin Nick Of Dynasty Rc Kennel (M) 41333
Siberian Huskies
H Tang
13 GCHP CH Roadhouse’s Life Of The Party CA DN CGCA (M) 37551
American Staffordshire Terriers
D Berrey/E Bannin
14 GCHG CH MB Van Gogh (Meza) (M) 36897
Boxers
P Billhardt
15 GCHS CH Bagatelle Moonlight Drive (F) 33905
Old English Sheepdogs
R Corbett/B Charest/J Charest
16 GCHS CH Abbeyrose Captain Jack (M) 32463
Welsh Terriers
M Duafala/P Allen/J Anspach/J Simmons
17 GCHS CH Alpine’s Lbk Living On The Road DS CGC TKN (M) 32413
American Staffordshire Terriers
E Thomason/L Keller/A Tighe/K Townsend/C Kramer
18 GCHB CH Pequest Feel The Burn (M) 31833
Pekingese
S Middlebrooks/I Love/P Steinman/D Fitzpatrick
19 GCHG CH Hiwins Lucas At Dabuew (M) 30837
Pekingese
R Ly/H Stewart
20 GCHB CH Palomino Du Greffier Du Roi CM (M) 29023
Grand Basset Griffon Vendeens
J Mauk/V Mauk/B Humphrey/J Huisman
21 GCHP2 CH Mojo’s Continuation Of A Myth TT CGC TKN (M) 28979
Akitas
S Borrmann
22 GCHP CH Foxboro Cristolino (M) 27775
Spaniels (English Springer)
L O’Connor/S Still/G Mccain
23 GCHG CH Ingebar’s Tynan Dances With Wildflowers (M) 27671
Giant Schnauzers
S Nordstrom/C Mann/M Bisceglia
24 GCHG CH Bellacane Abira Duchess Royale V Obermark (F) 27639
Doberman Pinschers
M Moyer/T Moyer/C Green
25 GCHG CH Rivergroves The Name Of The Game (M) 26587
Great Pyrenees
J Boyd/L Cillo/G Yeekeow/S Yeekeow
26 GCHP CH Syringa – Akadia The Corsair (M) 25138
Shetland Sheepdogs
D Sirdofsky/T Crady/G Okada/D Tario
27 GCHG CH Oeste’s In The Name Of Love (M) 24577
Havanese
M King/J Vogel/R Schindler/T Mcfadden
28 GCHP CH Nanook’s This Girl Is On Fire (F) 24293
Siberian Huskies
A Dionne/C Pacht/M Ralsky
29 GCHP CH Gwencalon’s Tam O’Shanter (M) 23197
Beagles (over 13 in.)
K Friend/W Friend
30 GCHP CH Oceano Darbydale’s Xecutive Decision (M) 22172
Newfoundlands
K Wortham/C Bergmann/M Price
31 GCHG CH Marquis’ Hermes V Kenlyn (M) 22015
German Shepherd Dogs
L Oster/K Boyles
32 GCHP CH Rivendel’s Barefoot Bandit (M) 21292
Schipperkes
A Halterman/S Middlebrooks/Z Truesdale/W Truesdale
33 GCHP DC Walmar-Solo’s Omg Sl JE (M) 21155
Dachshunds (Longhaired)
T Nesbitt/K Vidrine/A White/J Haverick/P Grant
34 GCHB CH M & M’s Calamity Jane (F) 20921
Petits Bassets Griffons Vendeens
D Moore/J Hayes
35 GCHG CH Dawin Hearts And Arrows (F) 20863
Poodles (Standard)
L Campbell
36 GCHG CH Legendale Lady Luk Vgoldgrove (F) 20685
Doberman Pinschers
L Ferguson/K Kato
37 GCHS CH Brightluck Money Talks (M) 19865
Welsh Terriers
K Bailey/J Mcbrien
38 GCHG CH Brightwater Gilchrist Dreaming Out Loud (M) 19675
Spaniels (English Springer)
E Fink/T Lowe/N Siver/C Racey
39 GCHP CH Foxwoods Ivywood Fusion (F) 19509
Spaniels (English Cocker)
K Lyons/D Mauterer
40 GCHP CH Irondale’s Just A Good Ole Boy (M) 19487
Boxers
M Kahlo/A Kahlo
41 GCHS CH Breal-Jogra’s Isabella CGC (F) 18108
German Shepherd Dogs
J Perez-Gurri/M Campo/V Indeglia
42 GCHS CH Jbb’s Turn The Tables (M) 18067
Bouviers des Flandres
P Klecan/R Waterman
43 GCHG CH Wingfield N Chebaco Just So You Know (M) 17644
Setters (English)
E Hackett/D Coller/P Coller
44 GCHG CH Stone Run Afternoon Tea (F) 17266
Poodles (Standard)
C Unger/W Lee
45 GCHP CH Silverwood’s Kiss Of Fire At Limelite (M) 16248
Australian Shepherds
B Harrill/A Tavares
46 GCHG CH Nirvana’s Skittles (M) 16005
Pugs
E Veltman/V Cox-Flatley
47 GCHS CH Smash Jp Copenhagen (F) 15873
Poodles (Toy)
C Gauche
48 GCHS CH Diaquiris On The Edge Of Fame (M) 15748
Pekingese
L Macedo Delgado/J Deluna/T Reese/R Winters
49 GCHG CH Hillock’s Jack Daniel’S RA JH CA RATN CGC (M) 15184
Retrievers (Golden)
T Tomlinson/J Cohen/R Samios
50 GCHS CH Brighton Aris Ascension (F) 15007
Poodles (Standard)
M Galloway/A Carter
51 GCHG CH Marlex Sunsprite Rose (F) 14884
Miniature Pinschers
A Angelbello
52 GCHS CH Foxhaus Catching Fire At Foxhollow (F) 14490
Fox Terriers (Wire)
D Barish/C O’Brien/A Di Giorgio
53 GCHG CH Roserock’s My Eyes Adored You (M) 14354
Norwich Terriers
E Lucas
54 GCHS CH Evergreen Set Fire To The Rain (F) 14280
Setters (Irish)
M Merlo
55 GCHP CH Wind Spirit Rod’s Amazing Grace (F) 14148
Australian Shepherds
M Bertero/M Hof/J Strait
56 GCHS CH Sammantic Querida (F) 13986
Samoyeds
B Bruns/W Stamp
57 GCHS CH New Years Somerset Single Barrel Batch (M) 13819
Brussels Griffons
R Pereira/R Vandermeer/R Peralta
58 GCHG CH Rush Hill’s See Q’Will To Golden Hills (M) 13791
Retrievers (Golden)
C Meddaugh/M Aldeguer/T Struble
59 GCHS CH Winterfell’s Almost An Angel At St Johns (F) 13533
Brussels Griffons
St Johns Knl/M Bazell/E Hole/L Harris/J Crouse
60 GCHP CH C-Quest Jokuba No Matter What JC CGC TKN (M) 13302
Basenjis
K Noel/R Bowen/C O’Brien
61 GCHP CH Highlander’s Take It To The Limit (M) 13061
Siberian Huskies
A Palmer/B Palmer/H Shimizu
62 GCHG CH Golden Empire’s Double Action Remington JH CGC (M) 12533
Vizslas
S Johnson/M Coburn/R Johnson/M Daggs
63 GCHB CH Ederra’s Glacier The Power Of Mo’Ne (F) 12267
Kuvaszok
C Clegg/M Clegg/M Arechaederra
64 GCHS CH Fanatic Scott Yf (M) 12267
Bichons Frises
L Winston/F Yang
65 GCHP CH Majesty’s Legaxy Another Easy Masterpiece (M) 12198
Chinese Shar-Pei
A Gonzalez/E Brown/L Myers/J Reed
66 GCHP CH Karma’s Promise Key-Per (M) 12137
Yorkshire Terriers
N Smith/J Huff/K Bevil/K Halbur
67 GCHG CH Histyle’s Gabby Girl Of Twlight (F) 12117
Giant Schnauzers
M Lande/P Poole
68 GCHS CH Kimro’s One In A Minion (F) 12014
Miniature Pinschers
J Caballo/R Greenslade/M Fitzgerald/H Schwell/K Calvacca
69 GCHG CH Brywood Heluva Ride (M) 11606
Parson Russell Terriers
D Bryson-Benn/J Garahan/C Benn/K Garahan
70 GCHS CH Skyline Summerwind Order in the Court (M) 11603
Keeshonden
J Gauchat-Hargis/J Hargis/S Cullen/K Cullen
71 GCHP CH Starwood’s Reinhard V Dietz CGC TKN (M) 11479
Weimaraners
K Young/G Heinze/P Dietz
72 GCHS CH Fyrewyre Irresistible Force At Aljamar (M) 11471
Fox Terriers (Wire)
H Cole/M Laschinski/A Pertuit/C Cole
73 GCHG CH Bar-Net Rocky’s Little Dillio (M) 11365
Pomeranians
L Franques/J Barringer
74 GCHG CH Woburn Barbary Iron Man (M) 11234
Scottish Terriers
R Mcconnell/M Mcconnell/D Russell/S Russell
75 GCHG CH Hallmark Jolei Rock-Et My World (M) 11110
Shih Tzu
L Ehricht/D Ehricht
76 GCHP CH Cammcastle’s Hammertime, U Can’T Touch This (M) 11108
Rottweilers
M Norris
77 GCHG CH Sendero’s Here We Go At Charson (M) 11079
Briards
T Millner/M Millner/S Hillier
78 GCHP CH Kaylen’s General Kai Panda (M) 10994
Chinese Crested
K Peiser/V Dorris
79 GCHG CH Crown Jewel Royal Treasure At Adaugeo (F) 10855
Papillons
M Mosing/D Fayard
80 GCHG CH Tripitaka Bite The Bullet (M) 10768
Tibetan Terriers
D Planche/C Lydon/S Lydon/L De Mers/N De Mers
81 GCHP CH Bedazzled Grand Marnier Of Mt (M) 10573
Dachshunds (Longhaired)
J Nielsen/M Taylor/C Trumbower
82 GCHB CH Chesterhope Master Of T Arts (M) 10407
Pointers
J Mosing/B Livingston/D O’Neill/P O’Neill
83 GCHG CH Danfour Keep The Madness Rolling (M) 10271
Poodles (Miniature)
N Munneke/B Bird
84 GCHG CH Mi Jean’s You Mad Bro? (M) 10213
Setters (Irish)
J Johnson/J Holmberg/J Holmberg/S Shuman
85 GCHG CH Wenrick’s N’Palaquins They Call Me Mr. Bates (M) 10118
Shih Tzu
L Thomaier/R Thomaier/W Paquette
86 GCHG CH Oles Ognennij Zver CGCU (M) 10058
Black Russian Terriers
D Hawkes/R Hawkes
87 GCHP CH Rosewood’s Galileo CGC (M) 10059
German Shepherd Dogs
D Blackie/A Blackie/W Petterson
88 GCHG CH Cher Ami’s Center Of Attention (M) 10032
Bichons Frises
D Mathog/E Charles/R Wolfe/L Bettis
89 GCHP CH Elba’s Aristo Presto BN RN CGCA (M) 9954
St. Bernards
L Baker/E Baker
90 GCHG CH Random Legacy Dylan Du Revention (M) 9879
Spaniels (English Springer)
R Mockoviak/S Mockoviak/K Fitzgerald
91 GCHG CH Wingssong Winning Colors (M) 9741
Papillons
P Jones/C Jones
92 GCHG CH Kanix Don Domingo (M) 9592
Russell Terriers
M Ulrich/T Grenaae/L Mykleby-Ulrich
93 GCHS CH Ebony’s As Good As It Gets For Highwood CGC (M) 9588
Rottweilers
S Colgan
94 GCHS CH Macaco’s Riande’s Irupe (F) 9315
Doberman Pinschers
N Bosley/F Rogers
95 GCHG CH Tamarin Tailback (M) 9263
Affenpinschers
D Girouard/C Girouard
96 GCHG CH Broken Rd’s Can We Talk At Prunehill CGC (F) 9262
Chinese Shar-Pei
M Davis
97 GCHP CH Brigadier’s Lightning Strikes Twice (F) 9157
Brittanys
M Lee/J Lee
98 GCHP2 CH Dream Hi’s Don’T Hate The Player Hate The Game (M) 9098
Brittanys
T Rickard/L Rickard/K Rickard/T Crady
99 GCHP CH Diadem J Sun Farms Solve The Case (F) 9019
Pointers (German Shorthaired)
T Depietro/S Maks/C Trost/T Feneis
100 GCHB CH Clussexx Paddington Of Flivverway (M) 8713
English Toy Spaniels (King Charles & Ruby)
D Johnson/J Hubbard/J Peterson/C Jacobs