THROUGH JUNE, 2019

1 GCHP CH Oeste’s In The Name Of Love (M) 60851
Havanese
P Odette/M King/B Odette/R Schindler/T Mcfadden/J Vogel
2 GCHP CH Cinnibon’s Bedrock Bombshell (F) 44354
Boxers
K Robbins/C Robbins/B Wagaman/D Caywood
3 GCHG CH Pinnacle Kentucky Bourbon (F) 40111
Whippets
K Latimer/J Descutner/J Smithey/C Smithey
4 GCHG CH Brightluck Money Talks (M) 34123
Welsh Terriers
K Bailey/J Mcbrien
5 GCHP CH Marquis’ Hermes V Kenlyn (M) 33653
German Shepherd Dogs
K Boyles/L Oster/P Dukeman
6 GCHS CH Bagatelle Moonlight Drive (F) 29601
Old English Sheepdogs
R Corbett/B Charest/J Charest
7 GCHG CH Stone Run Afternoon Tea (F) 26634
Poodles (Standard)
C Unger/W Lee
8 GCHP CH Hill Country’s Puttin’ On The Ritz (M) 24951
Pugs
C Koch
9 GCHP CH Rivendel’s Barefoot Bandit (M) 23129
Schipperkes
A Halterman/S Middlebrooks/Z Truesdale/W Truesdale
10 GCHP CH Brightwater Gilchrist Dreaming Out Loud (M) 21945
Spaniels (English Springer)
E Fink/T Lowe/N Siver/C Racey
11 GCHP CH Chesterhope Never Ask Why For Daykeyne (M) 21680
Pointers
T Buckley
12 GCHP CH Roserock’s My Eyes Adored You (M) 21120
Norwich Terriers
E Lucas
13 GCHG CH Whiskybae Haslemere Habanera (F) 19494
Scottish Terriers
C Lacoe/J Barton/F Melville
14 GCHP2 CH Le Petit Prince De La Bete (M) 19395
French Bulldogs
A Geremia/B Hamman/P Photos
15 GCHP CH Sharin Nick Of Dynasty Rc Kennel (M) 19224
Siberian Huskies
H Tang
16 GCHS CH Coventry Good Vibrations (F) 18704
Pembroke Welsh Corgis
D Salow/B Shelton/S Leyerly/B Williams
17 GCHG CH Broken Rd’s Can We Talk At Prunehill CGC (F) 16334
Chinese Shar-Pei
M Davis
18 GCHP CH Syringa – Akadia The Corsair (M) 16030
Shetland Sheepdogs
D Sirdofsky/T Crady/G Okada/D Tario
19 GCHS CH Wingfield ‘N Chebaco Here And Now (F) 15782
Setters (English)
P Coller/D Coller/E Hackett
20 GCHG CH Breal-Jogra’s Isabella CGC (F) 15411
German Shepherd Dogs
J Perez-Gurri/M Campo/V Indeglia/E Knight
21 GCHS CH Dawin Steal My Heart (M) 14294
Poodles (Standard)
L Campbell
22 GCHP CH Oceano Darbydale’s Xecutive Decision (M) 13566
Newfoundlands
K Wortham/C Bergmann/M Price
23 GCHP CH Gwencalon’s Tam O’Shanter (M) 13060
Beagles (over 13 in.)
K Friend/W Friend
24 GCHS CH Kingarthur Van Foliny Home (M) 12674
Fox Terriers (Wire)
V Malzoni
25 GCHS CH M & M’s Calamity Jane (F) 12218
Petits Bassets Griffons Vendeens
D Moore/J Hayes
26 GCHP CH Crown Jewel Royal Treasure At Adaugeo (F) 11894
Papillons
M Mosing/D Fayard
27 GCHP CH Agha Djari’s Fifth Dimension Of Sura (M) 11711
Afghan Hounds
S Neill/J Souza-Bartlett/C O’Connor
28 GCHS CH Foxwoods Ivywood All Hallows Eve (F) 11079
Spaniels (English Cocker)
K Lyons/D Mauterer
29 GCHP CH Winchester’s Made My Day (M) 11007
Setters (English)
J Bazan/R Barnes/C Hodges
30 GCHG CH Mi Jean’s You Mad Bro? (M) 10836
Setters (Irish)
J Johnson/J Holmberg/J Holmberg/S Shuman
31 GCHG CH Alpine’s Lbk Living On The Road BCAT DS CGC (M) 10670
American Staffordshire Terriers
E Thomason/L Keller/A Tighe/K Townsend/C Kramer
32 GCHS CH New Years Somerset Single Barrel Batch (M) 9894
Brussels Griffons
R Pereira/R Vandermeer/R Peralta
33 GCHS CH Landmark-Divine Acres Kiss Myself, I’m So Pretty (F) 9434
Great Danes
M Ruppert/S Taylor
34 GCHG CH Skyline Summerwind Order in the Court (M) 9096
Keeshonden
J Gauchat-Hargis/J Hargis/S Cullen/K Cullen
35 GCHS CH Diamond Gold Majesu Pisko Bulls (M) 8907
Bulldogs
K Gordon/E Lima/N Chavez/J Flores
36 GCHS CH Protocol’s To The Victor Go The Spoils CAA (M) 8516
Doberman Pinschers
J Mullins/K Mullins
37 GCHP CH Bar-Net Rocky’s Little Dillio (M) 8351
Pomeranians
L Franques/J Barringer
38 GCHG CH Smash Jp Copenhagen (F) 8293
Poodles (Toy)
C Gauche
39 GCHG CH Oles Ognennij Zver CGCU (M) 8199
Black Russian Terriers
D Hawkes/R Hawkes
40 GCHS CH Trackways Cassidy Pi’D Piper (M) 8182
Irish Terriers
T Cassidy/C Cassidy/P Howard/H Howard
41 GCHP CH Foxfire’s Alltimate Wanna Be (M) 8138
Doberman Pinschers
D Mackenzie/K Mac Kenzie
42 GCHP CH Hillock’s Jack Daniel’S RA JH CA RATN CGC (M) 8039
Retrievers (Golden)
T Tomlinson/J Cohen/R Samios
43 GCHG CH Danfour Keep The Madness Rolling (M) 7985
Poodles (Miniature)
N Munneke/B Bird
44 GCHG CH Tradewind’s Ida Bomb JH CA (M) 7929
Vizslas
M Bickley/F Bickley/L Fetters/I Kavafian
45 GCHB CH Ellenside Red Ike At Eskwyre (M) 7786
Lakeland Terriers
T Fayram/C Fayram/M Vickers/J Vickers
46 GCHG CH Sunfall’s Smoke Gets In Your Eyes CGC TKN (M) 7612
American Eskimo Dogs
B Beynon/H Dorrance/L Boles
47 GCHG CH Nirvana’s Skittles (M) 7544
Pugs
E Veltman/V Cox-Flatley
48 GCHP CH Golden Empire’s Double Action Remington JH (M) 7354
Vizslas
S Johnson/M Daggs/M Coburn
49 GCHS CH Steele Force With Tenn Penn (M) 7350
Fox Terriers (Wire)
T Steele
50 GCHG CH Carmel Sky High Wish Upon A Star (F) 7312
Miniature Schnauzers
M Jacobs/M Lande/S Soos-Kazel/C Ewer/Y Phelps
51 GCHG CH Diaquiris On The Edge Of Fame (M) 7292
Pekingese
L Macedo Delgado/J Deluna/T Reese/R Winters
52 GCHS CH Ragtyme Call Off The Search (M) 7230
Bearded Collies
B Szecsy/A Berry/L Zagarella/V Zagarella
53 GCHG CH Rummer Run Maximus Command In Chief (M) 7197
Boxers
S Anderson/A Anderson/L Dissinger
54 GCH CH Karisma The Boys Are Back In Town (M) 7168
Silky Terriers
S Hsieh/K Gilbert/P Laperruque
55 GCHP CH Irondale’s Just A Good Ole Boy (M) 7155
Boxers
M Kahlo/A Kahlo
56 GCHB CH Conestoga Aberdeens Addicted To Love (M) 7100
Otterhounds
A Mcilwaine/J Mcilwaine/W Plucheck/S Plucheck
57 GCHP CH Elba’s Aristo Presto BN RN CGCA (M) 7048
St. Bernards
L Baker/E Baker
58 GCHP CH Silhouette’s Spellbound (M) 7030
Weimaraners
C Cassidy
59 GCHG CH Protocol’s I Came I Saw I Sparkled CA (F) 6997
Doberman Pinschers
J Mullins/K Mullins
60 GCHG CH Qazara Eternal Reign (F) 6995
French Bulldogs
D Burvee
61 GCHB CH Barberry Hillwood Hot Child In The City (F) 6907
Bichons Frises
M Abbott/P Abbott/L Bettis/E Charles
62 GCHG CH Wenrick’s N’Palaquins They Call Me Mr. Bates (M) 6798
Shih Tzu
L Thomaier/R Thomaier/W Paquette
63 GCHB CH Mirepoix’s Kate Spade (F) 6636
Petits Bassets Griffons Vendeens
J Zigich/R Litman/P Opperman/B Tezel
64 GCHS CH Barnstorm Blue Blood Royalty By Dzine (M) 6580
Tibetan Terriers
D Planche/M Lafler/M Demers/P Bernardo
65 GCHP CH Marlex Sunsprite Rose (F) 6440
Miniature Pinschers
A Angelbello
66 GCHB CH Country Squire Center Stage (M) 6405
Setters (English)
C Selleck/S Jordan/D Jauron
67 GCHG CH Evergreen Set Fire To The Rain (F) 6333
Setters (Irish)
M Merlo
68 GCHP CH Clerwood Silhouette Speed Of Light (M) 6266
Spaniels (Cocker) Black
E Charles/R Beinhauer/S Kaul/L Pitts/M Furukawa
69 GCHG CH Celebra’s Good Enough For Government Work (M) 6264
Briards
J Feldman/C Leigh
70 GCHG CH Arbroath’s Pride (M) 6230
West Highland White Terriers
J Low/W Matthews
71 GCHS CH Legacy Oak Emperor (M) 6224
Spaniels (English Springer)
R Mockoviak/S Mockoviak/K Fitzgerald
72 GCHS CH Wynmoor Interstellar (M) 6210
Spaniels (English Springer)
E Kerfoot/J Hayes/P Peterson/C Vose/R Parchman
73 GCHS CH Kimro’s One In A Minion (F) 6135
Miniature Pinschers
J Caballo/R Greenslade/M Fitzgerald/H Schwell/K Calvacca
74 GCHS CH Holly Woods Vengeance N’ Seven Days (F) 6091
Doberman Pinschers
M Michael/N Bosley/D Mcgarvey/M Thomas
75 GCHG CH Hollyhunt Not By Chance (M) 6079
Setters (Gordon)
K Stout/M Hunsinger/C Hunsinger
76 GCH CH Irvonhill Voignier (M) 6054
Fox Terriers (Wire)
G Herrick/N Herrick/R Carusi
77 GCHB CH Ederra’s Glacier The Power Of Mo’Ne (F) 5990
Kuvaszok
C Clegg/M Clegg/M Arechaederra
78 GCHG CH Passport’s I Kissed A Girl Ss (F) 5944
Dachshunds (Smooth)
B Gipp/P Sullivan
79 GCH CH Pegfield Tintern Tiggy-Winkle (F) 5901
Sealyham Terriers
S Sweatt/C Sechler/C Jennings/H Sutliff/P Browne
80 GCHS CH Karma Hekan Mini Cooper (M) 5900
Yorkshire Terriers
N Smith/K Bevil/J Huff/R Conner
81 GCHB CH Tarquin Huffish Piedmont’s Starboy (M) 5774
Poodles (Standard)
B Drewitt-Barlow/C Manelopoulos/R Corbin
82 GCHP CH Abingtons Way Out West (M) 5708
Miniature American Shepherds
P Cutler/A Murphy Daily/W Daily/V Verville
83 GCHP CH Cityside Splitting The Defense (M) 5632
Pembroke Welsh Corgis
W Perry
84 GCHP CH Woburn Barbary Iron Man (M) 5627
Scottish Terriers
R Mcconnell/M Mcconnell/D Russell/S Russell
85 GCHS CH Paradigm’s Field Of Leongolden (M) 5601
Retrievers (Golden)
D Ramsey/D Ramsey
86 GCH CH Soletrader Right Said Fred (M) 5530
Petits Bassets Griffons Vendeens
T Struble/C Meddaugh
87 GCHP CH Kingsbury Claymore Lucky Venture (M) 5512
Cardigan Welsh Corgis
J Glenn/D Glenn
88 GCHS CH Kelsey’s Gran Torino BN RA CGC (M) 5501
Rottweilers
C Gilden/K Gilden
89 GCHG CH Rush Hill’s See Q’Will To Golden Hills (M) 5491
Retrievers (Golden)
C Meddaugh/M Aldeguer/T Struble
90 GCHG CH Brookhaven Here Comes Hogan (M) 5426
Cavalier King Charles Spaniels
B Martz/P Ayers/S Green
91 GCHG CH D’Toledo The Handsome Man” Muñeco” (M) 5421
Bulldogs
M Castro
92 GCHB CH Crivitz Humphrey Bogart Von Diable (M) 5280
Standard Schnauzers
A Shaffer
93 GCHS CH Wang’s Taxi Taxi Bobby D (M) 5271
Shih Tzu
D Wang
94 GCHP CH Millenniums Ain’T No Stopping Us Now RN TT (M) 5235
Mastiffs
T Plezbert/C Jones
95 GCHG CH Siimline’s Love Legacy Truth (M) 5218
Lhasa Apsos
S Giles/K Paju/V Muttik
96 GCH CH Pequest Primrose (F) 5210
Pekingese
D Fitzpatrick/P Steinman
97 GCHB CH Kiarry’s Diamond Girl (F) 5182
American Foxhounds
E Charles/L Miller
98 GCHS CH Driftwood’s It’s 5 O’Clock Somewhere At Silhouet (M) 5154
Weimaraners
C Cassidy
99 GCHS CH Sammantic Querida (F) 5095
Samoyeds
B Bruns/W Stamp
100 GCH CH Tamarin Tattoo (M) 5081
Affenpinschers
A Mackenzie/K Mackenzie

1 GCHP CH Clerwood Silhouette Speed Of Light (M) 82287
Spaniels (Cocker) Black
E Charles/R Beinhauer/S Kaul/L Pitts/M Furukawa
2 GCHG CH Bugaboo’s Let It Go Blu Mtn (F) 81345
Old English Sheepdogs
M Lint/H Johnson/D Johnson/M Johnson/C Johnson/C Johnson
3 GCHP CH Cinnibon’s Bedrock Bombshell (F) 62149
Boxers
K Robbins/C Robbins/B Wagaman/D Caywood
4 GCHP CH Hill Country’s Puttin’ On The Ritz (M) 60785
Pugs
C Koch
5 GCHP2 CH Majestic Elite Clever Endeavor PT (M) 58502
Border Collies
R Johnson/J Baylis/R Delay
6 GCHP CH Le Petit Prince De La Bete (M) 52354
French Bulldogs
A Geremia/B Hamman/P Photos
7 GCHS CH Kingarthur Van Foliny Home (M) 50799
Fox Terriers (Wire)
V Malzoni
8 GCHG CH Yarrow Venerie Winning Ticket (M) 48497
Norfolk Terriers
N Shaw/P Beale
9 GCHP CH Pinnacle Tennessee Whiskey (M) 46343
Whippets
K Latimer/J Smithey/C Smithey
10 GCHG CH Chesterhope Never Ask Why For Daykeyne (M) 45442
Pointers
T Buckley/J Moses/J Moses
11 GCHS CH Kamand’s Full Of Beans @ Erinhill (M) 43328
Spaniels (Sussex)
K Toner/A Toner
12 GCHP CH Sharin Nick Of Dynasty Rc Kennel (M) 41333
Siberian Huskies
H Tang
13 GCHP CH Roadhouse’s Life Of The Party CA DN CGCA (M) 37551
American Staffordshire Terriers
D Berrey/E Bannin
14 GCHG CH MB Van Gogh (Meza) (M) 36897
Boxers
P Billhardt
15 GCHS CH Bagatelle Moonlight Drive (F) 33905
Old English Sheepdogs
R Corbett/B Charest/J Charest
16 GCHS CH Abbeyrose Captain Jack (M) 32463
Welsh Terriers
M Duafala/P Allen/J Anspach/J Simmons
17 GCHS CH Alpine’s Lbk Living On The Road DS CGC TKN (M) 32413
American Staffordshire Terriers
E Thomason/L Keller/A Tighe/K Townsend/C Kramer
18 GCHB CH Pequest Feel The Burn (M) 31833
Pekingese
S Middlebrooks/I Love/P Steinman/D Fitzpatrick
19 GCHG CH Hiwins Lucas At Dabuew (M) 30837
Pekingese
R Ly/H Stewart
20 GCHB CH Palomino Du Greffier Du Roi CM (M) 29023
Grand Basset Griffon Vendeens
J Mauk/V Mauk/B Humphrey/J Huisman
21 GCHP2 CH Mojo’s Continuation Of A Myth TT CGC TKN (M) 28979
Akitas
S Borrmann
22 GCHP CH Foxboro Cristolino (M) 27775
Spaniels (English Springer)
L O’Connor/S Still/G Mccain
23 GCHG CH Ingebar’s Tynan Dances With Wildflowers (M) 27671
Giant Schnauzers
S Nordstrom/C Mann/M Bisceglia
24 GCHG CH Bellacane Abira Duchess Royale V Obermark (F) 27639
Doberman Pinschers
M Moyer/T Moyer/C Green
25 GCHG CH Rivergroves The Name Of The Game (M) 26587
Great Pyrenees
J Boyd/L Cillo/G Yeekeow/S Yeekeow
26 GCHP CH Syringa – Akadia The Corsair (M) 25138
Shetland Sheepdogs
D Sirdofsky/T Crady/G Okada/D Tario
27 GCHG CH Oeste’s In The Name Of Love (M) 24577
Havanese
M King/J Vogel/R Schindler/T Mcfadden
28 GCHP CH Nanook’s This Girl Is On Fire (F) 24293
Siberian Huskies
A Dionne/C Pacht/M Ralsky
29 GCHP CH Gwencalon’s Tam O’Shanter (M) 23197
Beagles (over 13 in.)
K Friend/W Friend
30 GCHP CH Oceano Darbydale’s Xecutive Decision (M) 22172
Newfoundlands
K Wortham/C Bergmann/M Price
31 GCHG CH Marquis’ Hermes V Kenlyn (M) 22015
German Shepherd Dogs
L Oster/K Boyles
32 GCHP CH Rivendel’s Barefoot Bandit (M) 21292
Schipperkes
A Halterman/S Middlebrooks/Z Truesdale/W Truesdale
33 GCHP DC Walmar-Solo’s Omg Sl JE (M) 21155
Dachshunds (Longhaired)
T Nesbitt/K Vidrine/A White/J Haverick/P Grant
34 GCHB CH M & M’s Calamity Jane (F) 20921
Petits Bassets Griffons Vendeens
D Moore/J Hayes
35 GCHG CH Dawin Hearts And Arrows (F) 20863
Poodles (Standard)
L Campbell
36 GCHG CH Legendale Lady Luk Vgoldgrove (F) 20685
Doberman Pinschers
L Ferguson/K Kato
37 GCHS CH Brightluck Money Talks (M) 19865
Welsh Terriers
K Bailey/J Mcbrien
38 GCHG CH Brightwater Gilchrist Dreaming Out Loud (M) 19675
Spaniels (English Springer)
E Fink/T Lowe/N Siver/C Racey
39 GCHP CH Foxwoods Ivywood Fusion (F) 19509
Spaniels (English Cocker)
K Lyons/D Mauterer
40 GCHP CH Irondale’s Just A Good Ole Boy (M) 19487
Boxers
M Kahlo/A Kahlo
41 GCHS CH Breal-Jogra’s Isabella CGC (F) 18108
German Shepherd Dogs
J Perez-Gurri/M Campo/V Indeglia
42 GCHS CH Jbb’s Turn The Tables (M) 18067
Bouviers des Flandres
P Klecan/R Waterman
43 GCHG CH Wingfield N Chebaco Just So You Know (M) 17644
Setters (English)
E Hackett/D Coller/P Coller
44 GCHG CH Stone Run Afternoon Tea (F) 17266
Poodles (Standard)
C Unger/W Lee
45 GCHP CH Silverwood’s Kiss Of Fire At Limelite (M) 16248
Australian Shepherds
B Harrill/A Tavares
46 GCHG CH Nirvana’s Skittles (M) 16005
Pugs
E Veltman/V Cox-Flatley
47 GCHS CH Smash Jp Copenhagen (F) 15873
Poodles (Toy)
C Gauche
48 GCHS CH Diaquiris On The Edge Of Fame (M) 15748
Pekingese
L Macedo Delgado/J Deluna/T Reese/R Winters
49 GCHG CH Hillock’s Jack Daniel’S RA JH CA RATN CGC (M) 15184
Retrievers (Golden)
T Tomlinson/J Cohen/R Samios
50 GCHS CH Brighton Aris Ascension (F) 15007
Poodles (Standard)
M Galloway/A Carter
51 GCHG CH Marlex Sunsprite Rose (F) 14884
Miniature Pinschers
A Angelbello
52 GCHS CH Foxhaus Catching Fire At Foxhollow (F) 14490
Fox Terriers (Wire)
D Barish/C O’Brien/A Di Giorgio
53 GCHG CH Roserock’s My Eyes Adored You (M) 14354
Norwich Terriers
E Lucas
54 GCHS CH Evergreen Set Fire To The Rain (F) 14280
Setters (Irish)
M Merlo
55 GCHP CH Wind Spirit Rod’s Amazing Grace (F) 14148
Australian Shepherds
M Bertero/M Hof/J Strait
56 GCHS CH Sammantic Querida (F) 13986
Samoyeds
B Bruns/W Stamp
57 GCHS CH New Years Somerset Single Barrel Batch (M) 13819
Brussels Griffons
R Pereira/R Vandermeer/R Peralta
58 GCHG CH Rush Hill’s See Q’Will To Golden Hills (M) 13791
Retrievers (Golden)
C Meddaugh/M Aldeguer/T Struble
59 GCHS CH Winterfell’s Almost An Angel At St Johns (F) 13533
Brussels Griffons
St Johns Knl/M Bazell/E Hole/L Harris/J Crouse
60 GCHP CH C-Quest Jokuba No Matter What JC CGC TKN (M) 13302
Basenjis
K Noel/R Bowen/C O’Brien
61 GCHP CH Highlander’s Take It To The Limit (M) 13061
Siberian Huskies
A Palmer/B Palmer/H Shimizu
62 GCHG CH Golden Empire’s Double Action Remington JH CGC (M) 12533
Vizslas
S Johnson/M Coburn/R Johnson/M Daggs
63 GCHB CH Ederra’s Glacier The Power Of Mo’Ne (F) 12267
Kuvaszok
C Clegg/M Clegg/M Arechaederra
64 GCHS CH Fanatic Scott Yf (M) 12267
Bichons Frises
L Winston/F Yang
65 GCHP CH Majesty’s Legaxy Another Easy Masterpiece (M) 12198
Chinese Shar-Pei
A Gonzalez/E Brown/L Myers/J Reed
66 GCHP CH Karma’s Promise Key-Per (M) 12137
Yorkshire Terriers
N Smith/J Huff/K Bevil/K Halbur
67 GCHG CH Histyle’s Gabby Girl Of Twlight (F) 12117
Giant Schnauzers
M Lande/P Poole
68 GCHS CH Kimro’s One In A Minion (F) 12014
Miniature Pinschers
J Caballo/R Greenslade/M Fitzgerald/H Schwell/K Calvacca
69 GCHG CH Brywood Heluva Ride (M) 11606
Parson Russell Terriers
D Bryson-Benn/J Garahan/C Benn/K Garahan
70 GCHS CH Skyline Summerwind Order in the Court (M) 11603
Keeshonden
J Gauchat-Hargis/J Hargis/S Cullen/K Cullen
71 GCHP CH Starwood’s Reinhard V Dietz CGC TKN (M) 11479
Weimaraners
K Young/G Heinze/P Dietz
72 GCHS CH Fyrewyre Irresistible Force At Aljamar (M) 11471
Fox Terriers (Wire)
H Cole/M Laschinski/A Pertuit/C Cole
73 GCHG CH Bar-Net Rocky’s Little Dillio (M) 11365
Pomeranians
L Franques/J Barringer
74 GCHG CH Woburn Barbary Iron Man (M) 11234
Scottish Terriers
R Mcconnell/M Mcconnell/D Russell/S Russell
75 GCHG CH Hallmark Jolei Rock-Et My World (M) 11110
Shih Tzu
L Ehricht/D Ehricht
76 GCHP CH Cammcastle’s Hammertime, U Can’T Touch This (M) 11108
Rottweilers
M Norris
77 GCHG CH Sendero’s Here We Go At Charson (M) 11079
Briards
T Millner/M Millner/S Hillier
78 GCHP CH Kaylen’s General Kai Panda (M) 10994
Chinese Crested
K Peiser/V Dorris
79 GCHG CH Crown Jewel Royal Treasure At Adaugeo (F) 10855
Papillons
M Mosing/D Fayard
80 GCHG CH Tripitaka Bite The Bullet (M) 10768
Tibetan Terriers
D Planche/C Lydon/S Lydon/L De Mers/N De Mers
81 GCHP CH Bedazzled Grand Marnier Of Mt (M) 10573
Dachshunds (Longhaired)
J Nielsen/M Taylor/C Trumbower
82 GCHB CH Chesterhope Master Of T Arts (M) 10407
Pointers
J Mosing/B Livingston/D O’Neill/P O’Neill
83 GCHG CH Danfour Keep The Madness Rolling (M) 10271
Poodles (Miniature)
N Munneke/B Bird
84 GCHG CH Mi Jean’s You Mad Bro? (M) 10213
Setters (Irish)
J Johnson/J Holmberg/J Holmberg/S Shuman
85 GCHG CH Wenrick’s N’Palaquins They Call Me Mr. Bates (M) 10118
Shih Tzu
L Thomaier/R Thomaier/W Paquette
86 GCHG CH Oles Ognennij Zver CGCU (M) 10058
Black Russian Terriers
D Hawkes/R Hawkes
87 GCHP CH Rosewood’s Galileo CGC (M) 10059
German Shepherd Dogs
D Blackie/A Blackie/W Petterson
88 GCHG CH Cher Ami’s Center Of Attention (M) 10032
Bichons Frises
D Mathog/E Charles/R Wolfe/L Bettis
89 GCHP CH Elba’s Aristo Presto BN RN CGCA (M) 9954
St. Bernards
L Baker/E Baker
90 GCHG CH Random Legacy Dylan Du Revention (M) 9879
Spaniels (English Springer)
R Mockoviak/S Mockoviak/K Fitzgerald
91 GCHG CH Wingssong Winning Colors (M) 9741
Papillons
P Jones/C Jones
92 GCHG CH Kanix Don Domingo (M) 9592
Russell Terriers
M Ulrich/T Grenaae/L Mykleby-Ulrich
93 GCHS CH Ebony’s As Good As It Gets For Highwood CGC (M) 9588
Rottweilers
S Colgan
94 GCHS CH Macaco’s Riande’s Irupe (F) 9315
Doberman Pinschers
N Bosley/F Rogers
95 GCHG CH Tamarin Tailback (M) 9263
Affenpinschers
D Girouard/C Girouard
96 GCHG CH Broken Rd’s Can We Talk At Prunehill CGC (F) 9262
Chinese Shar-Pei
M Davis
97 GCHP CH Brigadier’s Lightning Strikes Twice (F) 9157
Brittanys
M Lee/J Lee
98 GCHP2 CH Dream Hi’s Don’T Hate The Player Hate The Game (M) 9098
Brittanys
T Rickard/L Rickard/K Rickard/T Crady
99 GCHP CH Diadem J Sun Farms Solve The Case (F) 9019
Pointers (German Shorthaired)
T Depietro/S Maks/C Trost/T Feneis
100 GCHB CH Clussexx Paddington Of Flivverway (M) 8713
English Toy Spaniels (King Charles & Ruby)
D Johnson/J Hubbard/J Peterson/C Jacobs